Jak powstają cukierki krówki?

Jak powstają cukierki krówki?

Słodycze towarzyszą ludziom od dawien dawna. Jedzenie ich poprawia nastrój, sprzyja relaksowi. Spożywane z umiarem nie szkodzą. Warto czasami poprawić sobie humor kostką dobrej czekolady.
Ale słodycze w dzisiejszych czasach pełnią jeszcze inne funkcje.
Mogą być one świetnym nośnikiem reklamy. Idealnie do tego nadają się cukierki. Są łatwe do przechowywania, podzielne i przede wszystkim lubiane przez wszystkich.

Początkowo do wyrobu słodyczy używano miodu, szczególnie na Środkowym Wschodzie oraz Egipcie. W starożytnym Rzymie i Grecji często w miodzie maczano owoce, nasiona czy orzechy. Zdarzało się nawet, że kwiaty i jadalne łodygi roślin. Istnieje teoria, że to właśnie w Rzymie wynalezione zostały cukierki. Były to słodycze jedynie dla najbogatszych arystokratów, niedostępne dla powszechnej ludności. Z czasem stały się bardziej dostępne dla zwykłych ludzi. Już w późnym średniowieczu dwa włoskie miasta- Genua oraz Wenecja  przodowały w imporcie azjatyckiego cukru. Z tego powodu cukiernicy z tych miast mogli poszczycić się produkcją słodyczy znacznie lepszych niż w innych miejscach na ziemi.
Oprócz Rzymu także kraje północne dołożyły swój wkład w rozwój cukiernictwa. Słodycze produkowali również w Paryżu, Metz czy Verdun. Znane na świecie stały się cukierki Bonbon, zrobione z mieszanki imbiru, goździków, anyżu, jałowca, migdałów, nasion szyszki sosnowej. Obtaczano je w roztopionym cukrze,a następnie gotowano kilka razy w płytkim rondlu,  potrząsając aż wytworzył się karmel. Cukierki te wyglądem przypominały dzisiejsze pralinki.

Obecnie jednymi z najbardziej popularnych cukierków są niewątpliwie krówki. Są to  cukierki mleczne z miękkim, ciągliwym nadzieniem, a na zewnątrz chrupkie. Ich konsystencja jest wynikiem czasu przechowywania po wyprodukowaniu. Świeża krówka jest cała ciągnąca ,a z upływem czasu z zewnątrz ulega krystalizacji. Właśnie w takiej formie jest najbardziej lubiana przez wszystkich.

Cukierki krówki wytwarzane są z mleka, cukru oraz masła. Wszystkie składniki gotuje się razem a następnie wylewa na blat i studzi. Po tym czasie krówki można pokroić i zapakować w papierki.
Krówki są cukierkami, które idealnie nadają się na cukierki reklamowe. Jest to dość duży cukierek i nadruk na jego opakowaniu jest duży i czytelny. Można na nim umieścić nazwę firmy, jej motto czy dane teleadresowe. Taka forma reklamy jest bardzo skuteczna. Cukierki łatwo jest rozdawać na promocjach, targach czy innych eventach.
Krówki smakują zarówno dzieciom jak i dorosłym. Wszyscy chętnie się nimi dzielą, dzięki czemu reklama na nich wykonana ma szansę dotrzeć nawet w odległe rejony.
Najlepszej jakości krówki reklamowe można zamówić w firmie Słodkie Upominki. Z ofertą warto zapoznać się na stronie http://www.slodkieupominki.pl/oferta/cukierki-reklamowe/krowki-reklamowe/. Oferowane tam krówki reklamowe wykonane są według sprawdzonej tradycyjnej receptury, dlatego też smakują jak za czasów naszego dzieciństwa.  Warto zamówić krówki. Jest to połączenie przyjemności jedzenia słodyczy z reklamą własnej firmy.

krowki